1. Witam serdecznie

Autor: Michał Zaborek

Cześć. Nazywam się Michał Zaborek i jestem konsultantem. A od dzisiaj także „bloggerem”. Lub po prostu – założyłem bloga. Zawodowo zajmuję się podnoszeniem efektywności zespołów i organizacji, działając w tzw. „miękkich” obszarach rozwojowych. Są to między innymi: kultura organizacyjna, systemy ocen, szkolenia, interwencje zespołowe. Więcej o mnie, w zakładce „O autorze”.

Z blogowaniem biłem się z myślami od ładnych kilku miesięcy. Pytałem kilka osób, czy nie chciałyby spróbować razem ze mną („w kupie siła”), ale nie trafiłem z tym pytaniem na dobry czas i grunt. Przekonał mnie w końcu post mojego serdecznego kolegi – Marka Hyli, który na swoim blogu (Szkolenia XXI wieku) napisał podsumowanie swoich pierwszych 6 miesięcy blogowania pod tytułem „Czy prowadzenie bloga ma sens?”. Przekonał mnie na tyle, że pomyślałem „hmm… a co mam do stracenia?”. Najwyżej powiem jak Jack Nickolson w „Locie nad kukułczym gniazdem” – „przynajmniej spróbowałem” (próbował wtedy oderwać zlew od podłogi i wybić nim okno ;)). Jestem też regularnym czytelnikiem kilku blogów, co pewno wpłynęło mocno na to, że „korciło” mnie tak mocno, że stało się to nie do zniesienia.

Chcę pisać o tym, co jest moją pasją, o tym w czym działam i o czym czytam na co dzień. Mam nadzieję, że po 6 miesiącach tego eksperymentu, będę miał podobne odczucia jak Marek – że zacząć było warto. A zatem start.